Plavecké bazény

Rekreační bazén stacionáře pro seniory, Luka nad Jihlavou

V rámci rekonstrukce bývalé sýpky na stacionář pro seniory jsme zabudovali do proskleného přístavu rekreační bazén o velikosti 2,4 x 3,3 x 1 m.

Wellness plavecký bazén, Kralupy nad Vltavou

V rámci rekonstrukce krytého plaveckého bazénu jsme v létě roku 2015 vybudovali i novou wellness zónu, kde se návštěvníci mohou těšit na odpočinkovou solární louku, infra-saunu, parní saunu či vířivou vanu.

Plavecký bazén, Brušperk

V areálu základní školy v Brušperku jsme v létě 2015 nově vystavěli areál určený pro vodní sporty - Plavecký bazén. Součástí zařízení je velký bazén se třemi drahami délky 25 m, hloubky 1,1 - 1,3 m, tobogánem a atrakcemi, masážní kruhovou zapuštěnou vanou a dětské brouzdaliště.

Wellness Městské lázně, Hodonín

V Hodoníně jsme během léta roku 2015 dokončili kompletní realizaci nového bazénu včetně moderního wellness provozu. Jeho součástí jsou procedury jako je jodová gradovna, parní koupel, lokální hybernace, koupel horkým vzduchem, solná parní lázeň, Kneippova léčba, masážní sprchy, bahenní lázeň, kryokomora, světelná či laserová terapie.

Rehabilitační bazén Městské lázně, Hodonín

V Hodoníně jsme během léta roku 2015 dokončili kompletní realizaci nového bazénu včetně moderního wellness provozu. Bazén se skládá z několika menších bazénů, které obsahují různé masážní a relaxační prvky, jako je hydromasážní a perličková koupel či různé vodní výstřiky. Součástí lázní je i nově vybudované wellness centrum, kde můžete využít procedury jako je jodová gradovna, parní koupel, lokální hybernace, koupel horkým vzduchem, solná parní lázeň, Kneippova léčba, masážní sprchy, bahenní lázeň, kryokomora, světelná či laserová terapie.

Přírodní koupaliště Lomnice nad Popelkou

Během let 2012 – 2013 jsme zrekonstruovali přírodní koupaliště u města Lomnice nad Popelkou. V rámci prací bylo vybudováno nové technologické zázemí pro kvalitnější koupání.

Koupaliště Lodín

V obci Lodín jsme se v roce 1998 podíleli na výstavbě nového koupaliště. Během ní jsme vybudovali technologii úpravny vody pro velký rekreační bazén, dětský bazén a dojezdový bazén k tobogánu. V roce 2012 jsme koupaliště dovybavili skluzavkou Niagára, novými nerezovými brodítky se sprchami a opravili stávající přelivné hrany, žlábky a obklady.

Bazén ZŠ Vojanova, Děčín - rekonstrukce úpravy vody

Během dubna 2013 jsme provedli kompletní rekonstrukce recirkulace bazénové vody jediného krytého školního bazén na Děčínsku na Základní škole Vojanova. Čtyřicet let stará úpravna vody byla nahrazena novými plastovými pískovými filtry a čerpadly, doplněna o ohřev vody, UV lampu a automatické dávkování dezinfekce vody.

Nerezový rehabilitační bazén Nové Lázně, Teplice v Čechách

Při rekonstrukci lázeňského domu Nové Lázně v Teplicích v Čechách jsme zde nainstalovali nový bazén z nerezové oceli včetně zabudované nerezové lavice, madel, zvedáku pro imobilní pacienty a úpravny vody. Součástí je automatické chemické hospodářství, písková filtrace, oběhová a masážní čerpadla a UV lampa.

Dodávka pískových filtrů pro koupaliště Kyjov

V roce 2013 jsme provedli kompletní výměnu zastaralé technologie úpravy vody pro koupaliště v Kyjově. Stávají filtry byly vyměněny za nové ve zcela nekorozivním provedení s průměrem 2000mm.

Rekonstrukce koupaliště Chuchelna

V roce 2010 jsme se nedaleko Semil podíleli na rekonstrukci koupaliště v Chuchelně. Jedná se o betonové koupaliště o rozměrech 25 × 16 m a hloubce od 50 do 200 cm a brouzdaliště o rozměrech 10 × 8 m a hloubce 72 cm.

Ochlazovací bazének sauny v SK Žižkov, Praha

V roce 2012 jsme zabudovali technologii pro ochlazovací bazének sauny v nově postavené sportovní hale SK Žižkov Praha.

Plavecký 50m bazén - oprava sprch, Hradec Králové

V létě 2012 jsme realizovali pro nás zcela atypický projekt opravy sprch pro Plavecký 50m bazén Hradec Králové. V rámci projektu jsme vyměnili rozvody vody a kanalizace. Počty sprch a veškerých sanitárních zařizovacích předmětů byly navrženy s ohledem na nové uspořádání a vyhlášku č. 135/2004.

Brouzdaliště pro mateřské školky, Hradec Králové

V roce 2007-2009 jsme zpříjemnili život dětem ve více jak deseti mateřských školkách v Hradci Králové vybudováním letních brouzdališť s vodními atrakcemi v podobě vodního hřibu a skluzavky. Součástí byla i dodávka zahradních altánů pro umístění technologie.

Koupaliště Vrdy

V obci Vrdy jsme se v roce 2007 zrekonstruovali stávající koupaliště. Během této I. etapy jsme přebudovali část bazénu na akumulační nádrž na vodu a na strojovnu, do které jsme umístili samotnou technologii úpravy vody. Celkový objem bazénu je 1130m3. Voda je z bazénu vedena do akumulační nádrže a dále přes čerpadla probíhá filtrací, automatickou chemickou úpravou a pak vtéká zpět do vlastního bazénu.

Bazén v hotelu Studánka Rychnov nad Kněžnou

V roce 2010 jsme realizovali projekt v Hotelu Studánka. Součástí plně vybaveného wellness v lázeňském centru hotelu je bazén, vířivka, SPA, infra sauna, finská sauna, pára, Kneippův chodník a perličkové koupele.

Ukázky realizovaných koupališť

V různých koutech naší republiky jsme instalovali technologie úpravy vody pro veřejná koupaliště. Koupaliště je v letních horkých dnech vhodnou alternativou k v současné době oblíbeným aquaparkům. Nabízí dostupnější možnost koupání a mnohdy i atrakce pro plavce.

Ukázky realizovaných rehabilitačních bazénů

Za dobu naší existence jsme se podíleli také na projektech víceúčelových rehabilitačních bazénů. Ty jsme vybavili různými masážními efekty pro lepší rehabilitační cvičení či nejrůznějšími pomůckami, umožňující pacientům či starším lidem vstup do vody a možnost v této vodě podstupovat například rehabilitace po úrazech.

Ukázky realizovaných plaveckých bazénů

Také jsme realizovali mnoho velkých i malých plaveckých bazénů, od instalací výukových bazénů ve školách přes různé relaxační bazény v hotelích po velké plavecké bazény v nejrůznějších místech naší vlasti. Součástí bazénu mohou být i různé vodní atrakce jako vodní clona, protiproud, masážní a perličková lůžka, divoké řeky, vířivky, skluzavky, tobogány, pára nebo sauna.

Ukázky realizovaných soukromých bazénů

Naše realizace soukromých bazénů po celé České republice pomohli zpříjemnit život již mnoha domácnostem. Je více než příjemné osvěžit se v letních vedrech v chladné vodě přímo na zahradě. Plavání si lze zpestřit různými atrakcemi jako perličkové nebo masážní trysky, protiproud nebo skluzavky.

Ukázky realizovaných technologií plaveckých bazénů

Kvalita vody v bazénech je zajištěna vždy samostatným recirkulačním zařízením, které v uzavřeném okruhu vodu kontinuálně upravuje. Vlastní technologické zařízení se ve většině případů skládá z pískových filtrů a recirkulačních oběhových čerpadel s lapačem nečistot. Na výtlačném potrubí upravené vody za i před filtrací jsou dávkovány chemikálie na úpravu pH vody.

Kontaktujte nás Podobné reference

Fontány, kašny a jezírka

Fontána hotel Zámek Dolní Břežany

Při rekonstrukci Zámku v Dolních Břežanech na hotel jsme se podíleli jednak na realizacei nové fontány a také na instalaci závlahového systému trávníků a zeleně v celém areálu.

Fontána Náměstí Arnošta z Pardubic, Úvaly

Na náměstí Arnošta z Pardubic v Úvalech jsme v létě roku 2018 pomohli zrealizovat nový vodní prvek v podobě dynamické vody doplněné o mlžení. Na venkovní pochozí ploše je umístěno 15 proměnných trysek s napěnými proudem doplněných o vodní mlhu.

Fontána BB centrum Praha Brumlovka

V létě 2018 jsme se podíleli na vybudování nové fontány v BB centru Brumlovka Praha. Vodní efekt je tvořen 18 napěněnými výtrysky, jejichž výška se může měnit. V nočních hodinách jsou výtrysky osvětleny.

Fontána Václavské náměstí Lovosice

V rámci rekonstrukce Václavského náměstí v Lovosicích jsme letos vybudovali nový vodní prvek, která zpříjemní návštěvu tohoto místa. Jedná se o fontánu, kde vody tryská z trysek umístěných přímo pod dlažbou.

Fontána Stará pošta,Praha Běchovice

V roce 2018 byla dokončena rekonstrukce Staré pošty Praha Běchovice. V historické budově pošty byly ustájeny koně, kteří se postupně střídali v tažení poštovních vozů. Zde se zapřahali čerství odpočinutí koně, aby vozy mohly pokračovat v cestě, a unavení koně si mohly odpočinout.

Fontána DT-výhybkárna a strojovna a.s., Prostějov

Pro výrobce železničních výhybek DT-výhybkárna a strojírna Prostějov jsme v roce 2017 vybudovali v interiéru jeho nové administrativní budovy tři vodní prvky, které jsou tvořeny kombinací napěněných výtrysků, vodopádů a „deštěm“. Unikátní efekt „déště“ vznikl díky instalaci 32 kusů vlasců, po kterých od stropu do bazénu stéká voda. Vodní kulisy jsou pro větší efekt nasvíceny pomocí LED světel.

Fontána Dopravní terminál Pardubice

Při rekonstrukci prostoru před nádražím v Pardubicích jsme nahradili stávající fontánu, kterou jsme před lety také realizovali, za novou s nezvyklým prvkem mlžení. Mlžení je naší první zkušeností s tímto druhem vodního efektu.

Fontána Centrum Chodov Praha

Před přístavbou obchodního centra CHODOV jsme na podzim roku 2017 vybudovali novou venkovní fontánu, která je řízená technologií DMX.

Fontána náměstí Míru, Smiřice

Během rekonstrukce náměstí Míru ve Smiřicích byla nově upravena také stávající fontána. Současná podoba má připomínat dvě kobry.

Fontána před Univerzitou Hradec Králové

Před nově vybudovanou Přírodovědeckou fakultou Univerzity Hradec Králové byla v září 2016 zprovozněna nová kruhová fontána se třinácti výtrysky rúzné výšky.

Vodní hrátky Vodní dům, Vlašim

V červenci 2017 byl otevřen projekt Vodní dům u Zruče nad Sázavou. Venkovní expozice nadchne námi dodávanými vodními hrátkami. Mechanicky ovládané gejzíry a pumpy, vodní kola či koryta lákají k vodním hrátkám malé i velké návštěvníky.

Fontána Kampus Univerzity Karlovy, Hradec Králové

V Hradci Králové nám byla svěřena instalace dalšího vodního prvku mezi nově postaveným kampusem Karlovy Univerzity a Fakultní nemocnicí. Jsou to dva bazénky s volnou vodou a napěněnými výtrysky.

Fontána U Koruny Hradec Králové

V srpnu 2016 byl dokončen kruhový objezd na Gočárově třídě v Hradci Králové s monumentální fontánou připomínající královskou korunu uprostřed. Fontána je tvořena jedním středovým proudem a o osmi výtrysky umístěnými po jejím obvodu. Výška a síla výtrysků je proměnlivá v závislosti na zvoleném programu. Ve večerních hodinách je fontána nasvícená podvodními reflektory.

Fontána Náměstí Míru, Mšeno

V roce 2012 jsme se podíleli na rekonstrukci Náměstí Míru v Mšenu. Zde byla nově vybudována čtvercová fontána se čtyřmi rohovými výtrysky.

Fontána Tyršova ulice, Děčín

Během revitalizace prostranství u obchodního domu Centrum v Děčíně došla rekonstrukce také stávající fontána, která byla osázena novými nerezovými prvky a trychtýřovitým výtryskem.

Kašna Krakonošovo náměstí, Trutnov

Při celkové rekonstrukci kašny na Krakonošově náměstí v Trutnově v roce 2015 jsme instalovali kompletně novou technologie vodního prvku. Tuto kašnu tvoří žulová nádrž, pískovcové jádro a kovová, více než dvoumetrová klasicky pojatá plastika Pána hor podle návrhu J. Kirschnera doplněná o čtyři menší skulptury permoníků.

Mlhoviště, Hradec Králové

V Hradci Králové jsme během let 2010 – 2015 realizovali několik mlhovišť, která návštěvníkům různých parků přináší v letním žáru příjemné osvěžení v podobně vodní mlhy.

Kašny Masarykovo náměstí, Velká Bíteš

Ve Velké Bíteši jsme zrestaurovaly východní a západní kašnu na Masarykově náměstí, které byly rozebrány, opraveny a znovu sestaveny na původním místě, aby doplňovaly sochu svatého Jana Nepomuckého. Současně jsme kašny vybavily novou technologií vody a osvětlení. K vytvoření celkové atmosféry náměstí jsme obě kašny doplnili několika samostatnými výtrysky vody.

Fontána Park Nejsvětější trojice, Chlumec nad Cidlinou

Během rekonstrukce parku Nejsvětější Trojice v Chlumci nad Cidlinou jsme se podíleli na vzniku nové fontány u této památky. Vybudovali jsme zde jednoduchý, ale efektní vodní prvek skládající se z osmi výtrysků a sedmi mlžících trysek podsvícených bílými světly.

Fontána Jiráskovy sady, Litoměřice

Při komplexní opravě Jiráskových sadů v Litoměřicích jsme stávající fontu nahradili novými vodními prvky jako jsou střiky, vodní hranol a pítko. Ty jsou lépe využitelné pro všechny návštěvníky parku.

Fontána Janáčkovo divadlo Brno

Prostranství před Janáčkovým divadlem v Brně získalo po rozsáhlých úpravách podobu parku, kde Brňané najdou stromy, keře a novou dominantu ve tvaru vodní stěny. V prvním bazénu v parku je fontána s různě vysokými vodními výtrysky a z druhého vyrostla vodní zeď s neobvyklými efekty. Vodní clona symbolizuje divadelní oponu a vytváří různé obrazce a nápisy. Večer je barevně podsvícená.

Fontána Třída Eduarda Beneše Hradec Králové

V Hradci Králové jsme se podíleli na rekonstrukci Benešovy třída, jejím ž cílem bylo zpříjemnit její mikroklima. Proto jsme tady vybudovali velkou fontánu a několik menších spíše mlhovišť, které ochlazují dlážděné plochy. U nich se mohou lidé v parných dnech osvěžit či si v nich mohou hrát děti.

Fontána v ulici Komunardů, Praha

V Praze Holešovicích jsme se podíleli na vybudování okrasného kanálu v obytné zóně na ulici Komunardů.

Fontána Ortenovo náměstí, Praha

Ortenovo náměstí v pražských Holešovicích prošlo na přelomu let 2013 – 2014 rozsáhlou rekonstrukcí. Park během ní ozdobila trojúhelníková fontána z nerezu se třemi výstřiky, jejíž realizací byla pověřena naše firma.

Fontána Namiro, Olomouc

Neoddělitelnou součástí stavby administrativního a parkovacího objektu Namiro v Olomouci je parkové náměstí, na kterém jsme vybudovali vodní prvek s výtvarným dílem. Jeho kouzlo spočívá ve vodní cloně přepadající z horního bazénu do spodního.

Fontány Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB Ostrava

V okolí nové budovy fakulty elektrotechniky a informatiky při Vysoké škole báňské v Ostravě jsme vybudovali dva nové vodní prvky.

Realizované fontány Náchod

V centru města Náchod jsme v poslední době realizovali hned několik zajímavých vodních prvků. Ať se již jednalo o instalaci a následné přemístění fontány na Masarykově náměstí, rekonstrukci kašny na Karlově náměstí či vybudování dvou nových vodních výstřiků u autobusového nádraží a v ulici Krámská.

Fontány iQlandia Liberec

Součástí nově otevřeného centra popularizace vědy a techniky iQLANDIA Science center v Libereci jsou venkovní bazény s mlýnky napájené vodními pumpami, vnitřní fontána s hudbou a unikátním systémem Jumping jetů, Vodní svět s plavební komorou a množstvím výtrysků a především evropská novinka zařízení Flashwall. První interaktivní Flash Wall v Evropě nainstalovaný v iQLANDII Liberec nabízí možnost kreslit prstem vlastní obrázky i se světelnými efekty. Intenzitu proudu vody i osvětlení mohou ovládat sami návštěvníci centra.

Kašna v parku Koliště, Brno

V Brně jsme se podíleli na rekonstrukci stávajících kašen v městském parku Koliště.

Fontány OASE ve veřejných parcích

A také v parcích po celém světě jsou návštěvníci fascinováni rytmicky pulsujícími fontánami OASE.

Fontána náměstí Nad Terasou Havířov

V centrální části náměstí Nad Terasou v Havířově byl během komplexní regenerace tohoto prostoru umístěn nový vodní prvek – kaskádovitá kašna, která v letních měsících zpříjemňuje klidovou zónu v této části města.

Fontána Palackého náměstí, Kralupy nad Vltavou

Během rekonstrukce Palackého náměstí v Kralupech na Vltavou jsme vybudovali novou nerezovou fontánu ve formě postupných přepadů vody.

Fontána Restaurace EX Jablonec nad Nisou

V Jablonci nad Nisou jsme pomohli zpříjemnit zahradu restaurace EX. Jednoduchá ale krásná vodní plocha s 5 kolmými výtrysky změnila zahradní posezení k nepoznání.

Fontána obchodní centrum Černý Most, Praha

V prostoru nové přístavby obchodního centra Černý Most Praha byly vybudovány dvě venkovní fontány, které mají vodní hladinu ukrytou pod ozdobnými nerezovými plechy. Při výstavbě byla použita nejmodernější technologie ovládání vodního prvku DMX.

Fontána Park Výstaviště, Mladá Boleslav

V Mladé Boleslavi jsme se podíleli na projektu komplexní revitalizace parku Výstaviště, který se nachází v městské památkové zóně. Součástí zakázky byla rekonstrukce historické fontány s dívčím aktem držící v rukou lotosový květ od K. Kotrby v centrálním prostoru parku. Nyní můžete obdivovat rekonstruovanou a nově probuzenou fontánu.

Fontána administrativní a hotelový komplex CPI City Center, Olomouc

V Olomouci jsme se v roce 2013 podíleli na výstavbě administrativního komplexu CPI City Center propojeného s rekonstruovaným hotelem Clarion vybudováním vodní plochy. Ve vstupním prostoru jsme nově postavili systém několika bazénků s vodopády a hřibovitými výstřiky.

Fontána Křinické náměstí, Krásná Lípa

Během modernizace centra Krásné Lípy jsme ozdobily Křinické náměstí novou žulovou kašnou s barevným prosvětlením a programovatelnými tryskami, které vytvářejí zajímavé světelné efekty. Při výstavbě jsme použily technologii „jumping jetů“. Ta dokáže přesně oddělit jednotlivé proudy stříkající vody a vytváří tím neobvyklé vodní obrazce.

Fontána Masarykovo náměstí, Bělá pod Bezdězem

V roce 2010 nám byla svěřena realizace projektu fontány na náměstí v Bělé pod Bezdězem.

Fontána Husovo náměstí, Benátky nad Jizerou

V roce 2009 jsme se podíleli na rekonstrukci Husova náměstí a okolních ulic v historickém centru města Benátky nad Jizerou. Součástí stavby bylo přemístění kašny a její konstrukce včetně podzemní části technologie s přípojkou vody, kanalizace a elektriky. Obnova kašny přispěla k zlepšení celkového vzhledu náměstí.
Připravili jsme si proto pro Vás několik ukázek vybudovaných jezírek v parcích jako inspiraci před samotnou realizací.

Fontána Mírové náměstí, Bílina

Na jaře roku 2010 jsme se podíleli na rekonstrukci kašny na Mírovém náměstí v Bílině. Během restaurátorských prací byla vybudována nová technologická místnost pod kašnou, kde jsme následovně umístili nutnou technologii pro provoz fontány. Nasvícení ve večerních hodinách umocňuje dojem z celého díla. S odstupem času hodnotíme její renovaci jako velmi úspěšnou.

Fontána obchodní centrum MIRAGE, Žilina

Při výstavbě obchodního centra MIRAGE Žilina jsme se podíleli na projektu venkovní a vnitřní fontány. Při realizaci jsme využili nejmodernější technologie DMX pro řízení výšky a frekvence výstřiků a světel.

Fontána Riegrovo náměstí, Semily

V roce 2006 jsme se podíleli na revitalizaci centra města Semil. V jejím rámci vznikla kruhová fontána s několika výstřiky.

Fontána obec Spojil

V obci Spojil jsme přispěli k vytvoření dominanty obce. Tou se stala fontána, ze které v několika denních časových intervalech tryská voda za doprovodu příjemné melodie. Večerní vodotrysk je umocněn osvětlením fontány. V okolí se nacházejí dva velké kameny, po kterých rovněž stéká voda a které jsou symbolem dvou vysušených rybníků "Strejček" a "Spojil", na nichž byla obec založena.

Fontána Kongresové centrum, Zlín

Před nově postaveným Kongresovým centrem ve Zlíně jsme vybudovali vodní fontánu s měnícími se barevnými světly.

Fontána Husovo náměstí, Vlašim

Při opravách Husova náměstí ve Vlašimi jsme se podíleli na vytvoření dvou fontán. Jedna má podobu „Pampelišky“ a druhá točicí se „Koule“ s mapou světa, na které je vyznačeno město Vlašim.

Fontána Náměstí T.G. Masaryka, Vejprty

Ve Vejprtech jsme v roce 2008 vybudovali na náměstí T.G. Masaryka novou kašnu s přelivem vody a několika výstřiky.

Fontány Ústí nad Labem

V Ústí nad Labem jsme spolupracovali na rozsáhlém a dlouhodobém projektu revitalizace městského centra, který zahrnoval opravy nebo vybudování několika vodních prvků. Ať již na Mírovém nebo Lidickém náměstí, U nádraží, v Městském parku či před Magistrátem města.

Fontána Smetanova ulice, Rokycany

V roce 2010 jsme spolupracovali při obnově historické kašny ve Smetanově ulici v Rokycanech. Nainstalovali jsme novou technologie, opravili skelet a nasvítili tryskající vodu. Je zajímavé vidět kašnu po setmění, kdy se rozsvítí světla pod vodní hladinou a kolem kašny se vytvoří velmi jemný světelný efekt.

Fontána Náměstí TGM, Příbram

Při rekonstrukci náměstí TGM v Příbrami jsme vybudovali v dolní části náměstí novou kašnu s osmnáctitunovou žulovou koulí jedinou svého druhu v Česku. Fontána je ovládána nejmodernější technologií DMX. Ta umožňuje sladění výtrysků a světel s ozvučením vodního prvku.

Fontána Domov u fontány, Přelouč

Při stavbě nového domova důchodců v Přelouči jsme realizovali zajímavý projekt vodního prvku, po kterém byl pojmenován na Domov u fontány.

Fontána obchodní centrum Metropole Zličín, Praha

Při výstavbě nákupního centra Zličín v Praze jsme vybudovali úplně novou fontánu ve tvaru kruhu z černého kamene, v němž je umístěna řada trysek, jejichž pravidelný výkon řídí počítač. K fontáně patří světlo i hudba.

Fontána Grótta Havlíčkovy sady, Praha

V Praze jsme se v roce 2011 podíleli na projektu obnovy vodního hospodářství pro umělou jeskyni Grótta v Havlíčkových sadech. Jeskyně byla postavena v 19. století jako součást parku s dekorativními a vodními prvky.
Městská část Praha 2 zvítězila v krajském kole soutěže o Cenu Programu regenerace Městských památkových rezervací a Městských památkových zón za rok 2011.

Fontána v obchodním centru Palladium Praha

Obchodní centrum Palladium vzniklo přestavbou bývalých vojenských kasáren. Na malém nádvoří jsme při rekonstrukci vodou oživili plastiku "Koňská hlava" připomínající koňské žlaby. Vznikla tak zajímavá vodní kaskáda, doplněná moderní plechovou deskou, po které voda stéká do kanalizační mřížky.

Fontány Lázeňský park Poděbrady

V lázeňském městě Poděbrady jsme se podíleli na rehabilitaci centrálního lázeňského parku. V jejím rámci bylo vybudováno několik vodních prvků v podobě sítě vodních kanálů a tryskajících fontán. Také nám byla svěřena rekonstrukce bazénu s vodotryskem, uprostřed kterého je plastika „Léda s labutí“ vytvořená v druhé pol. 20. stol.

Fontána Náměstí Republiky, Plzeň

Na plzeňském Náměstí Republiky jsme nainstalovali technologie pro trojici moderních kašen. Chrliče symbolizují heraldické znaky města – velblouda, chrtici a anděla. Voda ze symbolických soch dopadá do monolitických kamenných nádob z černé žuly.

Fontána Náměstí Československých legií, Pardubice

Při úpravě parku na náměstí Československých legií v Pardubicích jsme spolupracovali při výstavbě netradiční fontány ve tvaru talíře, ze kterého voda vystřikuje v odlišně vysokých výstřicích a okamžitě odtéká pryč.

Fontána Komenského náměstí, Pardubice

Dominantou nově opraveného Komenského náměstí v Pardubicích je fontána ve tvaru sloupu, který symbolizuje pevnost a stabilitu. Voda stéká nepravidelně rozmístěnými žilami sloupu. Ve večerních hodinách je fontána zespodu nasvětlena zeleným světlem. Dojem lehkosti sloupu vytváří tříštící se světlo v pramíncích stékající vody.

Fontána Dukelské náměstí, Nová Paka

Na Dukelském náměstí v Nové Pace jsme realizovali jednoduchý, ale efektní vodní prvek v podobě 10 kolmých výstřiků. Fontána ozdobila prostranství před budovou městského úřadu.

Fontána ulice Josefa Skupy Most

Na nároží ulice Josefa Skupy a třídy Budovatelů jsme se podíleli na opravě stávající nefunkční fontány. Vznikl zde půlkruhový okrasný bazének s vodotryskem. Ten je po setmění efektně nasvícen LED diodami.

Fontána Staroměstské náměstí, Mladá Boleslav

V roce 2010 jsme realizovali rozsáhlý projekt v Mladé Boleslavi, jehož součástí byly i dva „fontánové“ systémy. Jeden je navržen jako plocha, ze které vyvěrají proudy vody s rozpětím výšky 1 – 6 metrů. Druhý symbolizuje tok řeky Jizery a je doplněn o stavidla, fontánky či sochy.
Úprava náměstí, jejíž součástí byla i instalace kovových plastik, fontány a vodní kaskády imitující tok řeky Jizery, získala hlavní cenu veřejnosti v celostátní soutěži Stavba roku 2011.

Fontána Obchodní centrum NISA, Liberec

Při výstavbě nového obchodního centra NISA Liberec jsme pomohli zpříjemnit interiér dvěma unikátními fontánami. Jedna imituje vzhled deště a druhá tvoří vodopád napříč podlažími centra.

Fontána park Gustava Mahlera, Jihlava

Při komplexní regeneraci veřejného prostranství v Jihlavě jsme přispěli k vytvoření ojedinělého díla. Tím je park Gustava Mahlera vzdávající hold tomuto slavnému skladateli. Park je zmenšenou krajinou s kamennými ptáky, rybami a vodním prvkem s deseti výstřiky.

Fontána Masarykovo náměstí, Lázně Bohdaneč

Během rekonstrukce bylo Masarykovo náměstí přestaveno na park. Původní křižovatku nahradil unikátní kruhový objezd s centrální fontánou. Vnější stranu objezdu pak lemuje promenáda s menšími fontánami

Fontána Ulrichovo náměstí, Hradec Králové

Do stávajícího bazénu na Ulrichovu náměstí v Hradci Králové jsme během rekonstrukce v roce 2006 zabudovali nerezový bazén. Dále jsme vybudovali novou technologickou místnost a nainstalovali speciální vodní kulisu fontány. Ta nyní umožňuje střídat až sedm různých režimů a osvětlení výtrysků.

Fontána Riegrovo náměstí, Hradec Králové

Při revitalizace Riegrova náměstí v Hradec Králové jsme postavili novou trojúhelníkovou fontánu tzv. na zelené louce. Projekt jsme zaštiťovali od a do z včetně stavebních a kamenických prací.

Fontána Palackého náměstí, Dobrovice

Palackého náměstí v Dobrovici získalo během rekonstrukce v roce 2010 novou dominantu. Tou se stala fontána představující kostku cukru.

Fontána jižní zámecká zahrada, Děčín

V roce 2012 naše firma vybudovala Velkou fontánu a rekonstruovala kašny Viktorie královská, Grotta a pítko v zámecké zahradě v Děčíne.

Fontána Lánnova třída, České Budějovice

V Českých Budějovicích jsme participovali na revitalizace Lánnovy třidy. Zde jsme podle návrhu architekta Zdeňka Urbance vybudovali dva nové vodní prvky s pítkem. Voda nyní teče po povrchu pěší zóny v kamenných korytech a celé prostranství dokresluje skleněná stěna s vodními výtrysky.

Fontána Na Splavu, Česká Třebová

Na spojnici mezi Novým a Starým náměstím v České Třebové vyrostly v roce 2010 dvě fontány s padající vodou a podvodním osvětlením. Jedna je součástí oddechového místa Na Splavu. Druhá vznikla u vstupního prostoru z Nového náměstí.

Fontána Náměstí Jana Pernera, Česká Třebová

V roce 2010 jsme realizovali projekt dvou fontán v rámci rekonstrukce multifunkčního dopravního terminálu na náměstí Jana Pernera v České Třebové. Prostor je v současné době především klidová zóna se zelení a fontánami.

Ukázky realizovaných fontán, Hradec Králové

Město Hradec Králové má již více než jedenáct fontán. Na výstavbu či rekonstrukci technologie většiny u nich realizovala právě naše firma. Některé ve městě stojí už od dob Matyáše Bernarda Brauna nebo Jana Kotěry. Jiné jsou hypermoderní.

Ukázky realizovaných fontán, Praha, Plzeň, Pardubice

V krajských metropolích Praha, Plzeň a Pardubice jsme spolupracovali na několika projektech vodních prvků.

Ukázky realizovaných fontán, Východní Čechy

Nejen v krajských metropolích, ale také v různých menších městečkách či obcích Východních Čech jsme pomohli zpříjemnit nejedno náměstí nebo park zdařilou realizací vodotrysků.

Ukázky realizovaných fontán, Morava

Několik krásných vodních ploch s výtrysky jsme realizovali také na Moravě.

Ukázky realizovaných fontán

Také v dalších koutech naší republiky jsme přispěli k vytvoření různých vodotrysků, kašen, potůčků či kaskád.

Ukázky jezírek v zahradách

Každé jezírko by mělo být navrženo dle individuální situace dané zahrady, aby co nejlépe splynulo se scenérií daného prostoru. Je lhostejná, zda je Vaše zahrada velká, malá, úzká či svažitá. Jezírko je prvek, který by se měl harmonicky začlenit do okolí, jako by byl jeho součástí odjakživa.

Ukázky jezírek v parcích

Voda je nezanedbatelnou součástí přírody, se kterou se setkáváme skoro na každém kroku. Dodává jí přirozenost, krásu a dynamiku. Je příjemné posedět u vodní plochy, jezírka či potoku uprostřed městského či zámeckého parku. Všechny tyto stavby je nutné budovat v souladu s přírodou a okolí, aby se staly jeho přirozenou součástí a útočištěm pro různé druhy zvířat a rostlin.

Kontaktujte nás Podobné reference

Projektování

Projekt fontán na náměstí 28. října, Hradec Králové

Při rekonstrukce náměstí 28. října v Hradci Králové byly dle naší projektové dokumentace vybudovány dvě fontány. Jedna v podobě tekoucího potoku a druhá v podobě pěti výtrysků z nerezových ramen.

Projekt rekreačního bazénu stacionáře pro seniory, Luka nad Jihlavou

Pro rekonstrukci bývalé sýpky na stacionář pro seniory jsme vyprojektovali do proskleného přístavu rekreační bazén o velikosti 2,4 x 3,3 x 1 m.

Projekt světelné fontány a vodní stěny Flashwall u Janáčkova divadla v Brně

Pro prostranství před Janáčkovým divadlem v Brně jsme vyprojektovali dvě nové vodní dominanty. V prvním bazénu v parku je fontána s různě vysokými vodními výtrysky a z druhého vyrostla vodní zeď s neobvyklými efekty. Vodní clona symbolizuje divadelní oponu a vytváří různé obrazce a nápisy. Večer je barevně podsvícená.

Projekt pro iQlandia Liberec

Cílem projektu pro iQlandii Liberec bylo vytvoření centra popularizace vědy a techniky. V rámci projektu poznávání vody byly navrženy venkovní bazény s mlýnky napájené vodními pumpami, vnitřní fontána s hudbou a unikátním systémem Jumping jetů, Vodní svět s plavební komorou a množstvím výtrysků a především evropská novinka zařízení Flashwall, které nabízí možnost kreslit prstem vlastní obrázky i se světelnými efekty.

Projekt fontán na třídě Eduarda Beneše Hradec Králové

Pro jednodušší realizace jsme vytvořili projektovou dokumentaci pro vybudování velké fontány a několika menších spíše mlhovišť na Benešově třídě v Hradci Králové. Cílem bylo zpříjemnit mikroklima bulváru. Mlhoviště ochlazují dlážděné plochy a lidé se u nich se mohou v parných dnech osvěžit či si v nich mohou hrát děti.

Projekt fontán u obchodního centra Černý Most, Praha

Dle našeho projektu byly vybudovány dvě venkovní fontány před přístavbou obchodního centra Černý Most Praha, které mají vodní hladinu ukrytou pod ozdobnými nerezovými plechy a ve kterých byla použita nejmodernější technologie ovládání vodního prvku DMX.

Projekt fontány v parku Nejsvětější trojice, Chlumec nad Cidlinou

Před rekonstrukcí parku Nejsvětější trojice v Chlumci nad Cidlinou jsme se podíleli na vyprojektování dokumentace pro stavební povolení tohoto projektu.

Projekt wellness pro letovisko Studánka, Rychnov nad Kněžnou

Realizovali jsme projektovou dokumentaci úpravny vody vnitřního bazénu a whirlpoolu v objektu hotelu Letovisko Studánka v Rychnově nad Kněžnou.

Projekt pro bazén Strakonice

Naše společnost byla dodavatelem projektových prací pro bazén v Strakonicích.

Kontaktujte nás Podobné reference

Úprava vody

ZOO pavilón plazů, Jihlava

V jihlavské zoologické zahradě jsme se podíleli na unikátním projektu Tropického pavilónu, který se stal domovem plazů, obojživelníků a hmyzu. Součástí expozice je velké množství jezírek a zátok, kde našly domov jednotlivé druhy tropických živočichů, a také déšť, který k tropům nepopiratelně patří. Další zvláštností je uměle vytvořený příliv a odliv speciálně pro obojživelné ryby, takzvané lezce. Dále zde najdete visutý most nad otevřenou zátokou s krokodýly, vrak havarovaného letadla využitý jako terárium, meandrující tropickou řeku i vodopád. To vše doplňují prosklená terária vypadající jako malé jeskyně.

Úpravna vody HOBRA Školník Broumov

Pro firmu HOBRA Školník jsme instalovali duplexní změkčovací stanici před technologickou linku na výrobu papírových filtrů.

Úpravna vody pro wellness v Lázních Hodonín

V Hodoníně jsme během léta roku 2015 dokončili kompletní realizaci nového bazénu a moderního wellness provozu. V rámci dodávky jsme také vybudovali úpravnu vody, která zahrnuje pískovou filtrací, ozonizací a automatická regulace a desinfekce vody. Čerpadlo je instalováno s integrovaným lapačem vlasů.

Úprava vody pro plavecký bazén, Brušperk

V areálu základní školy v Brušperku jsme v létě 2015 vystavěli plavecký bazén včetně nezbytné úpravy vody. Ta se skládá ze tří okruhů. Pro každý byla navržena klasická úprava pískovou filtrací a desinfekce chlórem. Pro doplňkovou úpravu vody jsou nainstalovány UV reaktory a ozonizace.

Úpravna vody DEPO České dráhy, Hradec Králové

Na podzim roku 2015 jsme realizovali úpravnu vody pro DEPO Českých drah v Hradci Králové.

Úpravna vody iQLandia, Liberec

Důležitou součástí instalovaných vodních prvků v iQLandii Liberec je úpravny vody. Bez filtrace, desinfekce či změkčení by nikdy fontány neposkytovali to správné potěšení z krásně stříkající vody.

Úprava vody pro provoz fosfátovací linky Rubena Hradec Králové

Projekt úpravny vody pro provoz fosfátové linky jsme roku 2008 realizovali pro společnost Rubena z Hradce Králové.

Úpravna vody pro fontánu na náměstí Českobratských legií, Pardubice

Při výstavbě fontány na náměstí Československých legií v Pardubicích jsme naistalovali také úpravu vody. Ta se skládá z filtrace vody, změkčovací stanice a dávkování dezinfekce vody.

Úpravna vody pro fontánu na Staroměstském náměstí, Mladá Boleslav

Důležitým prvkem pro krásnou vodu ve fontáně je kvalitní a vhodně navržená technologie úpravy vody. Další zdařilou realizací velké úpravy vody je technologie pro fontánu na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi.

Úpravna vody pro fontánu na Riegrově náměstí, Hradec Králové

Součástí projektu nové fontány na Riegrově náměstí v Hradci Králové byla také úprava vody. Zde jsme nainstalovali předfiltry, filtraci, změkčovací stanici a dávkování dezinfekce vody.

Úpravna vody pro obchodní centrum NISA, Liberec

V rámci výstavby dvou nových fontán v obchodním centru NISA Liberec, jsme namontovali technologii na úpravu vody v těchto vodotryskách. Zvláštností této úpravy je nutnost instalace demineralizačního zařízení na odstranění všech minerálů z vody.

Úpravna vody pro Hotel Tereziánský dvůr, Hradec Králové

V roce 2010 nám byla svěřena realizace projektu hotelového bazénu s atrakcemi a vířivou vanou, jehož součástí bylo vybudování úpravny bazénové vody včetně UV lampy a automatického dávkování dezinfekci vody.

Úpravna vody EMCO, Vřesce u Tábora

Pro firmu EMCO Vřesce u Tábora jsme v roce 2010 vybudovali úpravnu napájecí vody pro kotelnu.

Úpravna vody Botanická zahrada, Praha

V roce 2007 naše firma realizovala projekt úpravny vody pro Botanickou zahradu v Praze. Předmětem dodávky byla úprava, ohřev a rozvod vody pro závlahy a mlžení s akumulací upravené vody v zásobní nádrži.

Úpravna vody Administrativní centrum VINICE, Pardubice

Projekt úpravny vody užitkové s úpravnou napájecí vody pro chlazení. Zakázka byla realizována pro administrativní centrum VINICE v Pardubicích.

Úpravna vody Carlson OIL, Opava

Projekt úpravny vody pro společnost Carlson Oil Opava z roku 2011.

Ukázky realizovaných změkčovacích stanic

Voda nás obklopuje na každém našem kroku a také v našich domovech. Je pro nás životně důležité, aby byla čistá a nezávadná. Většinu z nás ale trápí usazování vápence na vodovodních potrubích, sanitě či v rychlovarných konvicích. Řešením je odstranění tvrdosti vody pomocí změkčovače vody. Během naší existence jsme nainstalovali několik desítek těchto zařízení právě v domácnostech a zde jsou některé realizace k nahlédnutí.

Kontaktujte nás Podobné reference

Výroba

Kompletní fontána GIRASOLE

Fontána GIRASOLE je jednoduchá na instalaci a nenáročná na prostor. Skládá se z 12 kruhových kvádrů vybavených spoji pro dokonalé vyrovnání a upevní pomocí šroubových desek. Dále je podél fontány umístěno 24 kusů obvodových desek, které tvoří základnu. Fontána je z pískované bílé žuly a má průměr 4 840 mm a výšku 500 mm.

Kompletní fontána MARGHERITA

Fontána MARGHERITA je jednoduchá na instalaci a nenáročná na prostor. Skládá se z monolitické kruhové základny a z 10 předem připravených kruhových segmentů určených k sezení. Ty jsou k základně pevně kotveny pomocí nerezového spojovacího materiálu. Fontána je z pískované bílé žuly a má průměr 4 m a výšku 500 mm.

Nerezové rošty

Ukázka nerezových roštů

Nerezové komponenty

Ukázky dalších nerezových komponent

Nerezové prostupy

Ukázky nerezových prostupů

Kompletní fontána

Kompletní fontána dodaná dle přání zákazníka. Sestava obsahuje plastovou jímku, čerpadlo, trysky, LED světlo a kabel na připojení.

Nerezové výrobky

Ukázky prostupů a výrobků z nerezové oceli.

Polypropylenové akumulační nádrže

Ukázky polypropylenových nádrží, jímek a šachet.

Technologická jímka Benátky nad Jizerou

Technologická jímka pro fontánu Benátky nad Jizerou.

Kontaktujte nás Podobné reference